Нагору
Консультация психиатра в Киеве

Консультація психіатра у Києві

Пошук лікаря психіатра в Києві для багатьох пацієнтів і їх родичів виявляється нелегким завданням, особливо коли справа стосується анонімної і кваліфікованої консультації з питань психічного здоров'я.

Крім приватних клінік і центрів, консультацію і допомогу психіатра в Києві можна отримати в психоневрологічних диспансерах, кабінетах психоневролога або психіатра в поліклініках.  Велика кількість практичних лікарів психіатрів працюють в психіатричних лікарнях Києва та Київської області.

Наявність у лікаря психіатра досвіду роботи в стаціонарі, досить часто є показником професійної компетентності, адже така робота вимагає щоденного спостереження за станом пацієнта, особливостями дії призначеного лікування та стимулює розвиток творчого підходу у професійній діяльності.

Якщо Ви потребуєте проведення психотерапії або консультації психотерапевта Ви можете зв'язатися з нами за допомогою форми зворотнього зв'язку. Докладніше про спеціаліста читайте тут.

Становлення психіатра.

Психіатр, це фахівець, який для початку 6 років гриз граніт науки в медичному вузі.  За цей немалий час він встиг познайомитися зі знаннями з переважної більшості медичних спеціальностей і приблизно зрозуміти, як працює організм людини в нормі та патології, які існують захворювання, як їх діагностують і лікують.  Закінчивши ВУЗ, отримав диплом про вищу медичну освіту.

Потім пройшов навчання в інтернатурі (первинна спеціалізація) за фахом «Психіатрія» (зараз 1,5 роки), де на практиці і в теорії вивчав особливості діагностики, лікування та попередження розладів психіки та поведінки.

Після успішного завершення інтернатури і склавши усі іспити лікар отримав на руки сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Психіатрія», що безпосередньо говорить про право приступити до виконання обов'язків в ролі практичного лікаря-психіатра.

Стати психіатром можна також, будучи фахівцем в іншій лікарській спеціальності, для цього необхідно пройти курси спеціалізації на базі кафедри психіатрії в системі післядипломної медичної освіти (близько 6 місяців).

Психіатр. Подальший шлях

Ну а далі, у кожного свій особливий шлях: кабінет у поліклініці, місце в стаціонарі, психоневрологічний диспансер, приватний прийом, додаткова вузька спеціалізація (судова психіатрія, наркологія, психотерапія тощо), наука, освіта, додаткові курси або все разом  узяте, або кому як пощастить).

Психіатр володіє знаннями про біохімічні та органічних особливості будови і роботи нервової системи, закономірності виникнення та розвитку психічних розладів, особливості діагностики та лікування різних хворобливих станів психіки.

В арсеналі психіатра: діагностичні навички, фармакологічні методи лікування, психотерапія і т.д.  Тільки психіатр має знання і досвід для постановки діагнозу психічного розладу або спростування його наявності, призначення медикаментозного лікування при лікуванні психічної патології.

Питання: Чи є психіатр психологом чи психотерапевтом?

Вдповідь: Часто психіатри отримують додаткову спеціалізацію по «Психотерапії» і всіляко підвищують свою кваліфікацію в цій практичній області.  З іншого боку, ніхто ще не забороняв психіатру використання психотерапевтичних методик, їх знання та навички завжди доповнювали практику лікаря-психіатра.  Ну а психологом, як мінімум, в загальнолюдському плані він бути просто зобов'язаний.

Чего чекати від психіатра. Результат консультації

Отже, якщо Ви потрапили на прийом психіатра він може:

  • або розвіяти Ваші побоювання з приводу підозр на рахунок наявного психічного розладу або запідозрити його наявність на підставі скарг, даних історії життя і хвороби, спостереження за поведінкою, оцінки основних психічних функцій, даних додаткових методів досліджень і т.д.;
  • або при необхідності, рекомендувати для повноти діагностики проведення додаткових досліджень (найчастіше: електроенцефалографічне, реоенцефалографіческое, ЯМРТ-дослідження, аналізи крові, сечі і т.д.) або консультацій суміжних фахівців (зазвичай: невролога, нейрохірурга, терапевта, ендокринолога);
  • рекомендувати роботу з психологом або психотерапевтом, в разі якщо проблема клієнта / пацієнта не потрапляє безпосередньо в сферу компетенції «чистої» психіатрії або вимагає втручання фахівців суміжних спеціальностей.