Нагору
Консультация психолога в Киеве

Консультація психолога у Києві

У певний момент нашого життя, практично кожен з нас може опинитися в ситуації, з якої важко побачити вихід самому, в такому випадку може знадобитися допомога іншої людини.

Безліч людей звертається до психотерапевтів, психологів, психіатрів з почуттями і проблемами, які виявляються поза зоною їхнього контролю - проблеми в шлюбі, сімейні конфлікти, втрата роботи, смерть близької людини, депресія, стан стресу, вигоряння або зловживання психоактивними речовинами і багато інших.

Пов'язані з цими проблемами, стан занепокоєння, тривоги, емоційні порушення іноді можуть бути особливо виснажливими.

Часом нам необхідна стороння допомога професіонала в подоланні цих проблем.  За допомогою психологічного консультування і психотерапії, психологи і психотерапевти допомагають багатьом людям будь-якого віку жити більш здоровою і продуктивним життям.

Існують переконливі докази того, що більшість людей, які пройшли, принаймні, кілька занять з психологом відчувають себе набагато краще, ніж люди з емоційними труднощами, які опинилися без підтримки фахівця.

Результати масштабних досліджень показують, що стан 50 відсотків пацієнтів помітно поліпшується після восьми сесій, в той час як 75 відсотків клієнтів психотерапевта відчуває значуще поліпшення свого стану до кінця шести місяців терапії.

Варто задуматися про консультацію психолога або психотерапію, якщо...

  • Ви тривалий час відчуваєте почуття безпорадності, печалі, тривоги, і Вам не стає краще, незважаючи на всі ваші старання і допомогу сім'ї і друзів.
  • Вам стало важко виконувати повсякденні справи: наприклад, ви не в змозі зосередитися на роботі, і в результаті страждає її результативність.
  • Ви стали надмірно турбуватися, чекати гіршого або постійно відчуваєте себе «на грані».
  • Ваші дії і поведінка стали завдавати шкоди власному благополуччю і / або благополуччю інших людей: наприклад, ви вживаєте занадто багато алкоголю, зловживаєте наркотиками, стали надмірно дратівливі, конфліктні або агресивні.

Що слід враховувати приприйнятті рішення

Відповідальність за результат лежить на обох учасниках терапевтичної взаємодії, психолог і клієнт працюють разом.

Саме рівень Вашого особистого комфорту в стосунках з фахівцем є важливим фактором продуктивності подальшої роботи.  Встановлення довірчих відносин - критично важливий момент.

Як я зрозумію, що консультування чи психотерапія працюють

Як тільки ви почнете терапію, необхідно разом з психологом встановити чіткі цілі майбутньої взаємодії, навіть якщо в процесі фокус терапії і буде змінюватися, початкові орієнтири все одно зіграють свою роль на певному етапі.  Фокусом терапії можуть бути, наприклад, подолання почуття безнадії, пов'язаного з депресією або контроль страху, що порушує стабільність повсякденному житті.

Пам'ятайте, що від визначення мети буде залежати і кількість часу необхідного для її досягнення.

Хорошим знаком зазвичай є поява почуття полегшення і надії.  Зазвичай це вказує на те, що ви відкриваєте сили для вивчення своїх думок і поведінки.

Під час терапії людина часто відчуває широкий спектр емоцій, як позитивних, так і негативних.  Можливі сумніви з приводу терапії, часто виникають з усвідомлення необхідності обговорення болючих і тривожних переживань, але саме їх опрацювання і призводить до значних і стабільних результатів в емоційному стані клієнта.